Danışma Kurulu

Doç. Dr. Levent Korkut

Doç. Dr. Levent Korkut

1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra, Chicago Üniversitesi “Student-at-Large” programına devam etti. 2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde doktorasını tamamladı. Medipol Üniversitesi öğretim üyesidir ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler almıştır.

Doç. Dr. Ahmet Erkan Koca

Doç. Dr. Ahmet Erkan Koca

Erkan Koca, gerçek anlamda işleyen, hukukun ve kurumların güvencesinde nitelikli bir demokrasiye ulaşmak adına güvenlik ve yasa, siyaset ve hukuk, özgürlük ve güvenlik gibi netameli başlıklarda saha çalışmaları ve araştırmalar yapmaktadır. Polisliğin Kitabını Yazmak: Antropolojik Açıdan Polis Bürokrasisi ve Görünümleri ile Düzen ve Kargaşa Arasında: Polis Açısından Gezi Olayları, Demokrasiyi Korumak isimli kitapları yayınlanmıştır. Sosyal ve kültürel antropoloji alanında Ankara Üniversitesi’ndeki yüksek öğreniminin ardından çeşitli zamanlarda Birmingham, Lund, Oslo ve New York üniversitelerinde konuk araştırmacı olarak bulundu.

Dr. Cihan Güneş

Dr. Cihan Güneş

Marmara Üniversitesi, iktisat bölümü mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Yüksek Lisansı ve İstanbul Üniversitesi İktisat Doktora programını bitirmiştir. Kurumların ekonomik yapıya etkisi üzerine akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Beşiktaş Kent Konseyi üyeliği (2009-2010), Beşiktaş Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyeliği (2008-2010), Genç Kariyer Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı (2010-2012) görevlerini sürdürmüştür. Ankara merkezli bir üniversitede öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.

Dr. Veysel Dinler

Dr. Veysel Dinler

Lisans eğitimini Polis Akademisinde tamamladı. Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde hukuk eğitimi aldı. 2000-2008 yılları arasında Emniyet Teşkilatında çeşitli rütbelerde ve Olay Yeri İnceleme Uzmanı olarak görev yaptı. 2006-2007 yıllarında Birleşmiş Milletler Liberya Misyonunda (UNMIL) çalıştı. 2008 yılı Kasım ayında Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim görevlisi olarak başladı. 2014 yılı Haziran ayından itibaren aynı bölümde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Anayasa, insan hakları ve ceza hukuku alanlarında bilimsel çalışmalarını sürdürmekte; lisans ve lisansüstü dersler vermektedir.